KOU
Enerji Sistemleri Mühendisliği

İlk Hareketlilik Tamamlandı

Üniversitemiz bünyesinde Teknoloji Fakültesi tarafından yürütülen 2012-1-TR1-LEO03-38582 numaralı “AB Ülkelerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Tekniklerinin İncelenmesi” adlı Leonardo Da Vinci (LDV) projesinin ilk hareketlilik çalışması tamamlandı.


İlk hareketlilik kapsamında, proje ortakları tarafından uygun görülen 6 katılımcı, SMA Solar Technology AG firması tarafından 1-8 Aralık 2012 tarihleri arasında Almanya-Kassel’de bulunan Solar Academy binasında gerçekleştirilen Fotovoltaik Santraller İçin Küçük ve Orta Boyutlu Eviriciler (Small and Medium Inverters for PV plants) konulu seminere katılmışlardır. Ayrıca eğitim süreci içerisinde SMA Solar Technology AG firmasının üretim tesisleri, ar-ge ve test merkezleri, lojistik merkezi ve servis merkezi de ziyaret edilmiştir.

 

Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

Web Master: S.Sapmaz

Enerji Sistemleri Mühendisliği