KOU
Enerji Sistemleri Mühendisliği

Portekiz Çalışması Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından yürütülen 2012-1-TR1-LEO03-38582 numaralı “AB Ülkelerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Tekniklerinin İncelenmesi” adlı Leonardo Da Vinci (LdV) projesinin ikinci hareketlilik faaliyeti 14-20 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Almanya’nın ardından Portekiz’e yapılan ikinci hareketlilik kapsamında, proje ortaklarınca seçilen aşağıda isimleri verilen 6 katılımcı, yurt dışı ortak kuruluş EPRALIMA tarafından 14-20 Nisan 2013 tarihleri arasında Portekizin’in Arcos De Veldevez kentinde düzenlenen proje faaliyetlerine katılmışlardır. Ayrıca bu süre içerisinde EPRALIMA Mesleki Eğitim Merkezi-Yenilenebilir Enerji Bölümü, Alto Minho Rüzgar Çiftliği ve Alto Lindoso Hidroelektrik Santrali ziyaret edilmiştir.
Katılımcılar:
Prof. Dr. Mustafa ÇANAKCI (Teknoloji Fakültesi Dekan V.)
Prof. Dr. İbrahim KILIÇASLAN (Teknoloji Fakültesi, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı)
Doç. Dr. Şule ÖZDEMİR (Teknoloji Fakültesi, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Baş. Yrd.)
Doç. Dr. Engin ÖZDEMİR (Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu Müdürü)
Sezgin ÇUHADAR (İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü)
Hacer ÖZASLAN (İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Formatör Öğretmen)

 

 

 

Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

Web Master: S.Sapmaz

Enerji Sistemleri Mühendisliği