KOU
Enerji Sistemleri Mühendisliği

Yunanistan Hareketliliği Tamamlandı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından yürütülen 2012-1-TR1-LEO03-38582 numaralı “AB Ülkelerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Tekniklerinin İncelenmesi” adlı Leonardo Da Vinci (LdV) projesinin üçüncü ve son hareketlilik faaliyeti 9-15 Haziran 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit adasında gerçekleştirilmiştir.
Almanya ve Portekiz’in ardından üçüncü hareketlilik faaliyeti kapsamında, proje ortaklarınca seçilen aşağıda isimleri verilen 6 katılımcı, yurt dışı ortak kuruluş ECTE tarafından 9-15 Haziran 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit adasında düzenlenen proje etkinliklerine katılmışlardır. Ayrıca bu süre içerisinde, fotovoltaik sistem kurulumu yapan 3 farklı kuruluş ve Girit İleri Teknoloji Enstitüsü Chania Yenilenebilir Enerji Mühendisliği Bölümü ziyaret edilmiştir.
Katılımcılar:
1. Öğr. Gör. Ahmet ÇALIŞKAN (Kocaeli Üniversitesi Uzunçiftlik Nuh Çimento Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı http://uzunciftlik.kocaeli.edu.tr)
2. Celalettin KIRBOZ (KATSİAD, İş adamı, Mertcan metal, www.mertcanmetal.com.tr)
3. Bekir Suphi Sürücü (KATSİAD, Yönetici , SRC Alüminyum, www.srcaluminyum.net )
4. Abdurrahman ÖZ (İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nuh Çimento Ortaokulu Müdürü)
5. Nihat BALTA (KATSİAD, Genel Müdür, Çemsan Çelik, www. cemsancelik.com)

6. Osman SAMAST (Kocaeli Sanayi Odası, Yönetici, Akım Metal, www.akimmetal.com.tr)

 

 

Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

Web Master: S.Sapmaz

Enerji Sistemleri Mühendisliği