KOU
Enerji Sistemleri Mühendisliği

Leonardo da Vinci Projesi

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Tarafınfan Hazırlanan Leonardo Da Vinci (LdV) Projesi Kabul Edildi

 

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Hareketlilik projeleri ile ilgili 2012 teklif çağrısı döneminde Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin hazırlamış olduğu “AB ÜLKELERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİM TEKNİKLERİNİN İNCELENMESİ “ adlı 2012-1-TR1-LEO03-38582 nolu proje 25.630 Avro bütçe ile desteklenmek üzere kabul edilmiştir. Proje kapsamında, ulusal 6 ortak ile 3 farklı ülkede güneş enerjisinden elektrik üretimi yapılan tesislere ve eğitim verilen kuruluşlara ziyaretler yapılacaktır. Proje ortakları arasında Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Uzunçiftlik Nuh Çimento MYO, Kocaeli Sanayi Odası, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kartepe Sanayici ve İş Adamları derneği (KATSİAD), Doğu Marmara Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) yer almaktadır.

 

Proje kapsamında, ulusal 6 ortak ile 3 farklı ülkede güneş enerjisinden elektrik üretimi yapılan tesislere ve eğitim verilen kuruluşlara ziyaretler yapılacaktır.

 

Proje Numarası: 2012-1-TR1-LEO03-38582

Proje Adı: AB ÜLKELERİNDE GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİM TEKNİKLERİNİN İNCELENMESİ

 

 

 

 

 

Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

Web Master: S.Sapmaz

Enerji Sistemleri Mühendisliği